Zdolność kredytowa - co to jest ?

Zdolność kredytowa to przeprowadzona przez Bank, ocena Twoich możliwości w zakresie spłaty kredytu bądź pożyczki dokonywana na podstawie przedstawionych przez Ciebie dokumentów i oświadczeń.

Inaczej - Bank sprawdza, jakiej wysokości raty będziesz w stanie spłacać (twoja zdolność), po odjęciu od miesięcznego dochodu wszystkich posiadanych przez Ciebie zobowiązań kredytowych, stałych opłat i kosztów życia.

Dlatego maksymalna wysokość kredytu jakiego może udzielić Ci Bank, jest uzależniona od Twojej zdolności kredytowej. Jeśli ubiegasz się o kredyt lub pożyczkę wspólnie (np. z małżonkiem) analiza obejmuje sytuację finansową wszystkich wnioskodawców.

Zdolność kredytowa - co to jest ? - Słownik kredytowy - Koniecznie oceń ten KREDYT:

Wasza Ocena Kredytu:
0 na 5
0 głosów
1 2 3 4 5

Pytania i Opinie:

Adam 24.12.2008. 01:07

28 lat,brak żony i dzieci, brak jakichkolwiek innych obciążeń typu karty kredytowe, kredyty.Dochód z tytułu działalności gospodarczej prowadzonej od 2 lat, średnia z ubiegłego roku 6900 netto.
Interesuje mnie zakup mieszkania na rynku wtórnym, wartość nieruchomości 360 000,100 tys. wkladu wlasnego chcialbym wziac kredyt w CHF na 250 tys. zł,z mozliwoscia wczesniejszej splaty.

Dodaj swoją opinie

* = wymagane pole

:

:


3 + 5 =

Banki :

Narzędzia:

Nowe opinie:

Nowe artykuły: