Mechanizm bilansowania, Środki bilansujące - Jak działa

Środki bilansujące (mechanizm bilansujący) to mechanizm zmniejszający kwotę, od której naliczane są odsetki przy kredycie hipotecznym lub pożyczce hipotecznej w PLN.

Są to pieniądze zdeponowane na rachunku bilansującym powiązanym z kontem bankowym , które są bilansowane (stąd nazwa) z aktualną kwotą kredytu. Odsetki liczone są, więc od niższej kwoty – dlatego efektywne oprocentowanie kredytu w mBanku jest mniejsze niż kredytu oprocentowanego nominalnie tak samo, ale w banku, który nie oferuje planów finansowych.

Korzyści z mechanizmu bilansującego:
  • Twoje wolne środki zgromadzone na rachunku eKonto, powyżej progu, którego wysokość ustalasz samodzielnie, zmniejszają każdego dnia kwotę kredytu, od którego liczone są odsetki. W związku z tym procentują efektywnie tak jak kredyt, ale na plus i na dodatek bez podatku od odsetek.
  • W każdej chwili możesz przelać środki z rachunku bilansującego na eKONTO i swobodnie z nich korzystać.
  • Ze względu na konieczność zabezpieczenia automatycznej spłaty rat kredytu z eKonta, próg dla środków bilansujących nie może być niższy niż wartość najwyższej raty kapitałowo-odsetkowej wynikającej z harmonogramu spłat. Jednocześnie wysokość progu nie może być niższa niż ustalona kwota minimalna, która wynosi 50 PLN.
Źródło: mBank

Mechanizm bilansowania, Środki bilansujące - Jak działa - Słownik kredytowy - Koniecznie oceń ten KREDYT:

Wasza Ocena Kredytu:
0 na 5
0 głosów
1 2 3 4 5

Banki :

Narzędzia:

Nowe opinie:

Nowe artykuły: