Kredyt Hipoteczny


polbank

Cele kredytu hipotecznego w PolBank:

Kredyt Domowy PolBank możesz przeznaczyć na:
 • zakup istniejącego mieszkania lub domu
 • zakup mieszkania budowanego przez dewelopera lub spółdzielnię mieszkaniową
 • zakup działki budowlanej
 • budowę domu na własnej działce
 • rozbudowę, remont, modernizację, adaptację domu lub mieszkania
 • na refinansowanie kredytu hipotecznego zaciągniętego w innym banku
 • Kredyt konsolidacyjny w PolBanku - spłata zobowiązań finansowych w innych bankach
 • Pożyczka hipoteczna Polbank - pieniądze na dowolny cel konsumpcyjny

Waluta kredytu:

PLN, EUR

Maksymalny okres kredytowania:

do 40 lat

Maksymalna wysokość kredytu :

PLN: do 100% wartości nieruchomości
Przy wyznaczaniu maksymalnej kwoty kredytu pod uwagę brana jest wartość z wyceny, a nie cena transakcyjna z umowy.

Oprocentowanie, prowizje, ubezpieczenia

Oprocentowanie - stopa referencyjna:

dla PLN: WIBOR 3M; dla EUR: EURIBOR 3M;

Spłata kredytu:

Raty:

możliwość spłaty możliwa w ratach równych lub malejących

Wakacje kredytowe:

jednorazowe zawieszenie miesięcznej spłaty kredytu raz w roku (także możliwość zwiększenia lub zmniejszenia o połowę 6 rat w roku)

Zdolność kredytowa w PolBanku

Akceptowane źródła dochodów przez Pol Bank:

Umowa o pracę: brana jest pod uwagę średnia za ostatnie 6 miesięcy (premie i nadgodziny są akceptowane w 100%); umowa na czas określony musi być na 12 miesięcy do przodu
Umowa zlecenia/o dzieło: brana jest pod uwagę średnia za ostatnie 24 miesięce (jeśli umowa jest dodatkowym źródłem dochodów brana jest pod uwagę całość dochodów);
Działalność gospodarcza: brana jest pod uwagę średnia za ostatnie 12 miesięcy (wymagany czas prowadzenia działalności: min. 24 miesiące)

Możliwość łączenia dochodów z osobami trzecimi:

tak

Akceptacja dochodów z zagranicy:

tak, pod pewnymi warunkami

Kredyt hipoteczny w PolBank:

Zalety:

Wady:

 • długi czas weryfikacji wniosku
 • wysokie marże oraz spread
 • obowiązująca przez cały okres kredytowania prowizja za wcześniejszą spłatęKredyt Hipoteczny - PolBank - Koniecznie oceń ten KREDYT:

Wasza Ocena Kredytu:
2 na 5
1 głosów
1 2 3 4 5

Pytania i Opinie:

godessa 05.04.2011. 19:47

A ja nie jestem zadowolona z kredytu hipotecznego w Polbanku. To jedna wielka porażka!!! Bank nie dotrzymuje warunków umowy kredytowej i propaguje tzw. samowolkę w swoich działaniach!!! Miesiąc temu udzielił nam Polbank kredyt w wysokości 310.000 PLN indeksowany do euro ze spłatą w euro. No i to by było na tyle. Nie dość, że musieliśmy zapłacić prowizję w wysokości 2% - o czym dowiedzieliśmy się w dniu podpisywania umowy, to bank odmówił bezpodstawnie wypłaty drugiej transzy (mimo, że wszystkie warunki zostały spełnione) i raty pobiera sobie w przeliczeniu na złotówki z konta prowadzonego w złotówkach - mimo zastrzeżenia w regulaminie i w umowie, że raty spłacamy w euro i są one pobierane z konta walutowego. Cały personel Polbanku to osoby całkowicie niekompetentne i pozbawione jakiejkolwiek wiedzy z zakresu prawa bankowego jak i prawa cywilnego. Wciskają ludziom totalny kit i myślą, że ktoś da się na to nabrać. Próbują zastraszać i prowokować ludzi do nieprzemyślanych działań. Wychodzą z założenia, że z im mniejszej miejscowości pochodzi dana osoba, to łatwiej będzie im nabić ją w przysłowiową butelkę. Szlag mnie trafia na samą myśl o Polbanku! To był największy błąd w moim życiu!
Zgłosiłam sprawę do rzecznika praw konsumenta zajmującego się bankowością i kredytami i wielce prawdopodobnym jest założenie im sprawy z powództwa cywilnego. Nikt nie będzie na mnie żerować w tak prostacki sposób.
Z wyrazami szacunku dla forumowiczów - moja d..a jest za płytka na poważanie jakie mam dla tego "banku".
Pozdrawiam!!!

woldek 02.03.2011. 09:54

witam ja jestem zadowolony wzialem 200 000 tys tylko zeby ta marza byla mniejsza

ktos 06.11.2010. 21:30

Tabelę opłat i prowizji i regulamin każdy bank zmienia bez żadnych negocjacji i pyatń do klientów. Z zasady, tak jak i tabela oprocentowania są to rzeczy zmienne a w czasach kryzysu kiedy ciężko jest pozyskać środki na akcję kredytową i same kredyty są znacznie ograniczone wszystkie banki zaczęły szukać innych źródeł zarobku- najłatwiej i najszybciej jest zmienić opłaty dodatkowe, poza tym chodzi o to żeby klienta związać z bankiem na jak najdłużej - parwa rynku a nie wymysł Polbanku

tomek 09.10.2010. 12:49

mam kredyt hipoteczny w euro w polbanku od września 2009r i jestem zadowolony polecam

Basia 07.09.2010. 13:26

witam
mam zamiar wziąść kredyt w Polbanku , w sumie to mam już wszystkie papiery , które kazali mi przynieść ale czytając Wasze opinie to się boję. wiadomo że chciałabym wszystko miec jak najszybciej pani w banku mi powiedziała że od momentu zlożenia wniosku wstepna decyzja będzie po około 3 dniach rzeczoznawca po kolejnych kilku dniach , a ostatecznie 3 tyg do końca procedury. co mam o tym mysleć?

gosc 17.08.2010. 19:11

bank zmienia warunki, tabele opłat i prowizji jak chce,

opiszę moją sytuację:

brałam kredyt obrotowy na firmę - zabezpieczenie hipoteka - podpisałam umowe, warunki, regulamin, zapozałam się z tabelą opłat - po trzech latach sprzedaje nieruchomosc, chce spłacic kredyt wczesniej- i co się okazuje? - że warunki spłaty kredytu różnią się od tych jakie były w dniu podpisania umowy kredytu:
1) było: prowizja za wczesniejsza spłatę: 3% od kwoty spłacanej, płatna tylko w pierwszym roku kredytowania, wydanie zaswiadczenia o spłacie kredytu - 20zł
2) jest tak: prowizja za wczesniejsza spłatę: 3% od kwoty spłacanego kapitału (wykreslili “w pierwszym roku kredytowania” ), opłata za wydanie zaświadzcenia - 100zł, (zaświadzcenie było złe, nie nadające się do sądu do działu ksiąg wieczystych)
PO CO CZYTAC TABELE OPLAT I PROWIZJI, JAK ONI I TAK JE ZMIENIAJĄ BEZ NASZEJ ZGODY I KONSULTACJI ?!!,

poza tym bank wprowadził karę za brak obrotów na koncie, jak ci się ten warunek nie podoba, to możesz zlikwidować konto i spłacic wcześniej kredyt - tylko z czego ma zwykły Kowalski spłacić ten kredyt, jeżeli nie chce sprzedać nieruchomości... ma zaciągnąć kolejny kredyt?
polbank robi co chce i ma w nosie klientów

polbank tak 04.08.2010. 13:33

dostalam kredyt w polbanku, trafilam na kompetentna doradczynie. mam w euro, marza 3,7 procent + euribor.
marza dosyc wysoka i spread tez nie jest niski, jednak ten bank najkorzystniej bada zdolnosc kredytowa, a raty w walutach obcych sa korzytsniejesze. cos za cos. obowiazkowe jest ubezpieczenie mieszkania. a gdy bralam kredyt- grudzien 2009- nie placilam za rzeczoznawce ani prowizji od udzielonego kredytu. Kredyt jest elastyczny,po roku splaty mozna go zmieniac np. przez pol roku placic raty dwa razy wieksze lub o polowe mniejsze lub zawiesic splate na miesiac. to jest ok.

Professor 18.06.2010. 11:21

Byłem kilkanaście lat wiernym klientem w Millennium (w kilku różnych oddziałach w Polsce) i nie miałem naprawdę ani jednego problemu. Moje problemy zaczęły się, skoro przeszedłem do POLBANKU (w związku z zaciągniętym kredytem hipotecznym).

Określiłym to jako brak kompetencji personelu. Np. w Rzeszowie są trzy oddziały i we wszyskich zdecydowana większość pracowników nie ma większego pojęcia co do najprostrzych operacji bankowych. Ma się wrażenie, że zdecydowana większość pracowników pracuje w POLBANKU od wczoraj.

W efekcie zdarza się często, że czynność, która powinna trwać dwie minuty, potrafi zająć kilkadziesiąt minut i nie być jeszcze właściwie dokonana. Dla przykładu w Millennium nie zdarzyło mi się przez ok. 16 lat złożyć ani jednej reklamacji, w POLBANKU składam średnio jedną w miesiącu.

Jedno trzeba przyznać, iż przez dłuższy czas POLBANK miał jedną znajlepszych ofert kredytowych (hipotecznych), kart kredytowych i rachunków oszczędnościowych w Polsce. I przez to przyciąga(ł) klientów.

Andrzej 04.06.2010. 14:44

Miśka zobaczysz jak dostaniesz kilka listów z polbanku po podpisanej umowie kredytowej o zmianie warunków, które jak nie akceptujesz to możesz rozwiązać z nimi umowę i natychmiast spłacić kredyt:)) he, he. Mam kredyt w tym zaje.......m banku i bardzo tego żałuję , teraz myślę jak z niego uciec .

anna 02.06.2010. 06:16

A ja jestem wsciekla na POLBank,Nie dotrzymuja warunkow umowy, czas rozpatrzenia wniosku , i ostatecznie zamiast wplacic pieniadze na konto sprzedajacego mieszkanie okazalo sie ze bank zle wypelnic wniosek do wpisu sadowego a termin wplaty na konto sprzedajacego to 3 dni.Jeszcze raz jezdzenie do sadu w innej dalekiej miejscowosci, klopoty z zarejestrowaniem nowego wniosku i anulowanie starego itp. Ludzie pracujacy w POLBANKU - to niedouczenie pracownicy, ale pewnie jaka gora taki i dol. ODRADZAM ZALATWIANIA WSZELKICH SPRAW W POLBANKU. Jak chcecie miec zdrowie i nie stracic pieniędzy [wlozonych np. za akty notarialne, wplaty zadatku, wyceny mieszkania itp,.] to uciekajcie od tego banku

Celina 26.05.2010. 23:23

Celina 25.05.2010
Przeżyłam szok,Polbank z mojej spłaty kolejnej raty kredytu mieszkaniowego pobrał sobie 2.000,- zł tytułem kary za nie posiadanie konta (chyba ror)-skandal! Wytoczę im sprawę sądową.

jan 09.04.2010. 21:56

decyzja kredytowa zajęła 1,5miesiaca mimo, iz od razu złozono wszystkie dokumenty i padło wiele zapewnień że juz wszystko ok. dodatkowo musialam zapalcic za odpis aktu notar.bo przez to czekanie minął termin ważności. ktos z pracownikow banku pozaznaczalam sobie opcje i "dzieki"temu nie dostałam ani harmonogramu splat ani mozliwosci wgladu do wydrukow.po kilku wizytach w roznych oddzialach banku odkryto że nie podpisywałam jednego dokumentu ale mimo to oni w systemie mają poodhaczane że zadnych wydrukow, harmonogramow nie potrzebuje..

Asia 31.03.2010. 10:15

mam kredyt w tym banku i jestem zadowolona. polecam!

adam 11.03.2010. 22:20

Myślisz o kredycie w walutach obcych na budowę domu lub zakup mieszkania w Polbanku?

Przemawia do Ciebie reklama elastycznego kredytu hipotecznego lub kredytu z poduszką finansową? Kredyt ze sprężynką?

Przeczytaj parę uwag tych co popełnili kredyt w Polbanku:

- Bank znajduje się na dzień dzisiejszy (początek marca 2010r.) w czołówce, niestety negatywnej, jeżeli chodzi o wysokość tzw. spreed'u. W dniu dzisiejszym wynosi on prawie 9,12% dla CHF i jest jednym z najwyższych notowanych w bankach w Polsce (Codziennie aktualizowana informacja na www.spred.pl);

- Traktowanie Klientów (oczywiście po podpisaniu umowy) jako nieumiejących czytać, nierozumnych i ograniczonych umysłowo jest na porządku dziennym. Im dłużej trwa korespondencja w istotnych finansowo sprawach, tym bardziej można dojść do takiego wniosku;

- Zmiana Regulaminu „W trosce o najwyższą jakość usług...” oraz Tabeli Opłat i Prowizji występowały w ostatnim czasie średnio co 2 - 3 miesiące. Chcesz spać spokojnie?;

- Brak możliwości wpłaty CHF bezpośrednio w kasie banku. Myślałeś, że rekomendacja II S daje Ci taką możliwość? Szybka zmiana Tabeli Opłat i Prowizji podniesienie opłaty za aneks do 500 zł ( W trosce o jakość usług...?) przed wprowadzeniem rekomendacji okazała się skuteczną zaporą dla obecnych Klientów;

Więcej informacji na temat problemów związanych z Polbankiem znajdziesz na:

http://kupfranki.pl/networks/forum/category.5263

Skorzystaj z opinii obecnych Kientów i zastanów się dwa razy zanim podpiszesz dokumenty!

miśka 16.01.2010. 15:30

Witam wszystkich
Ja także biorę kredyt w polbanku,naczytałam się że to bardzo niesumienny bank,ale nic takiego trafiłam na super panią która stara się obsługiwać nas jak najlepiej i wogóle jestem zaskoczona pozytywnie,na forum wypisują że tak długo na decyzje,na transze itp.ja w cigu zaledwie dwóch tygodni ma za sobą już wizyte rzeczoznawcy i czekam na umowe końcową.Ludzie to myślą ze jak pójdą do banku i chcą kase to bank musi im najlepiej wypłacić za pare dni całą kwote a przy tym najlepiej jak by nie sprawdzali zdolności kredytowej!!!Ludzie trzeba trochę cierpliwości i policzyć na kiedy potrzebny jest kredyt i odpowiednio wcześniej się starać a przy tym być poludzku miłym!Także cierpliwości i wytrwałości,podrawiam!

Dodaj swoją opinie

* = wymagane pole

:

:


1 + 4 =

Banki :

Narzędzia:

Nowe opinie:

Nowe artykuły: