Kredyt Hipoteczny


Cele kredytu hipotecznego w banku Millenium:

 • Budowa domu prowadzona systemem gospodarczym, realizowana przez dewelopera, spółdzielnię mieszkaniową, generalnego wykonawcę,
 • Budowa lokalu mieszkalnego w budynku wielorodzinnym, realizowana przez dewelopera bądź spółdzielnię mieszkaniową,
 • Budowa domu całorocznego, położonego na działce rekreacyjnej
 • Nabycie mieszkania lub domu od dewelopera, spółdzielni mieszkaniowej lub osoby prywatnej,
 • Przekształcenie lokatorskiego spółdzielczego prawa do lokalu we własnościowe spółdzielcze prawo,
 • Wykup mieszkania komunalnego i zakładowego,
 • Nabycie udziału w nieruchomości,
 • Zakup nieruchomości rolnej z posiadaną zabudową siedliskową,
 • Zakup działki budowlanej (również z niedokończoną budową
 • Nabycie od osoby fizycznej praw wynikających z umowy o wybudowanie nieruchomości mieszkalnej (przez dewelopera / spółdzielnię mieszkaniową)
 • Sfinansowanie tzw. wkładu partycypacyjnego i/lub kaucji zabezpieczającej pokrycie należności z tytułu najmu lokalu mieszkalnego wybudowanego przez Towarzystwo Budownictwa Społecznego (TBS).
 • Remont, modernizacja, rozbudowa domu lub mieszkania a także adaptacja nieruchomości niemieszkalnej na cele mieszkaniowe
 • Refinansowanie kredytu mieszkaniowego przez millenium a zaciągniętego w innym banku (z możliwością kredytowania wydatków związanych z udzieleniem kredytu na spłatę)
 • Kredyt Hipoteczny Biznes Millenium - kredyt hipoteczny dla przedstawicieli wolnych zawodów przeznaczony na cel komercyjny
 • Pożyczka hipoteczna Millenium - środki na dowolny cel

Waluta kredytu:

PLN

Maksymalny okres kredytowania:

35 lat

Maksymalna wysokość kredytu:

do 90% wartości zabezpieczenia hipotecznego (w przypadku kredytu na budowę domu wartość działki zaliczana jest przez Bank Millenium na poczet wkładu własnego)

Spłata kredytu

 • Wakacje kredytowe: tak, raz na rok można zawiesić spłatę jednej raty kapitałowo-odsetkowej.
 • Raty: możliwość spłaty możliwa w ratach równych lub malejących
 • Sposób wypłaty kredytu: jednorazowo lub w transzach

Zdolność kredytowa w Bank Millenium

Akceptowane źródła dochodów przez Bank:

 • Umowa o pracę: Średnia za ostatnie 3 miesiące. Premie są akceptowane w 100%, nadgodziny w 100%.
 • Umowa na czas określony jest akceptowana: tak, w jej przypadku wymagany jest przynajmniej 3-miesięczny okres trwania wstecz i 6-miesięczny do przodu.
 • Umowa zlecenia/o dzieło: średnia za ostatnie 6 miesięcy. Umowy te muszą być realizowane od minimum 6 miesięcy, ponadto bank wymaga oświadczenia o kosztach.
 • Działalność gospodarcza: jeśli wniosek kredytowy jest składany w drugiej połowie roku bank bierze pod uwagę średnią za ostatnie 6 miesięcy i porównuje ją do dochodów z poprzedniego roku, w wypadku dużych różnic cały ten okres jest uśredniany. Jeśli wniosek jest składany do 30.IV to podstawą są dochody z poprzedniego roku. Wymagane jest prowadzenie działalności przez okres minimum 12 miesięcy.
 • Akceptacja dochodów z zagranicy: tak

Kredyt hipoteczny w Millenium Banku:

Zalety:

 • konkurencyjne oprocentowanie
 • ułatwienia dla kredytów na budowę domu (sfinansowanie każdego etapu budowy domu - jednoczesny zakup działki i budowę domu, a także budowę do tzw. "stanu deweloperskiego" lub umożliwiającego częściowy odbiór domu; działka stanowi wkład własny; podstawą do wyliczenia maksymalnej kwoty kredytu jest przyszła wartość nieruchomości po wykończeniu;)
Więcej informacji: http://www.kredyt-mieszkaniowy.info/millenium/
https://www.bankmillennium.pl/klienci-indywidualni/kredyty-hipoteczne
http://www.forum-kredytowe.pl/f133/bank-millenium-kredyt-hipoteczny-opinie-40106.html


Kredyt Hipoteczny - Millenium Bank - Koniecznie oceń ten KREDYT:

Wasza Ocena Kredytu:
2.15 na 5
7 głosów
1 2 3 4 5

Pytania i Opinie:

Borys 17.07.2017. 17:22

Chba najniższe oprocentowanie i marża.

zoltan 30.07.2014. 16:36

zdecydowanie nie polecam kredytu w tym banku. Niestety kredyt u mnie został zaciągnięty rok temu i już mam okazję się przekonać o NIEPROFESJONALNOŚCI pracowników! Gdyby można było cofnąć czas, absolutnie drugi raz nie popełniłbym tego błedu. Odradzam szczerze millenium.

Slawek 16.10.2013. 18:53

U mnie strasznie co chwilę jakieś dokumenty chcą.
Mam już dosyć.Zmieniam bank.

słowianka 17.08.2013. 20:23

BANK MILLENNIUM zapomniał napisać, że naciąga klientów na dodatkowe koszty odmawiając bez podstaw wypłaty transz kredytu, przez co opóźnia budowę (chodzi o to, by klient zapłacił 800 zł za nowy koszotrys i 500 zł za każdą zmianę w zapisach umowy) a nawet naraża inwestora na straty finansowe (brak mozliwości zamknięcia budowy domu z inststalacjami przed zimą z powodu wstrzymania ostatniej transzy).
Argumentem jest rzekome NIEDOFINANSOWANIE BUDOWY, ale analityk raz uważa, że to jest 40 tyś, a kiedy indziej, że 20 tyś - zupełnie "na oko" wpisując do kosztorysu procentowość wykonania prac.
Znajomośc realiów budowy przez analityków jest żadna (żądanie montażu zakupionych gniazdek elektrycznych PRZED tynkami, czy wylanie jastrychu PRZED ułożeniem ogrzewania podłogowego).
Zero kontaktu inwestora z analitykiem celem wyjaśnienia niedoszacowania. Pośredniczący pracownik oddziału ma wszystko głęboko w czterech literach.

Słowianka 12.08.2013. 20:30

Moje przeboje z bankiem Millennium:

Jest to druga, identyczna sytuacja przy próbie wypłaty transzy.
Wiedząc już o tym, jak bank traktuje klientów, z prośbą o wypłatę transzy wystąpiliśmy półtora tygodnia wczesniej, aby móc, w razie konieczności uzupełnić dokumenty. Przedstawiliśmy jako załącznik zdjęcia tego, co na budowie się zmieniło oraz uzupełniony dziennik budowy.
Analityczka z pustką we łbie nawet nie obejrzała przesłanych zdjęć z realizacji i kopi dziennika budowy. Wyciągnęła zestawienie wydatków z zeszłego roku (kiedy mieliśmy stan surowy otwarty) i na tej podstawie orzekła, że budowa jest niedofinansowana o 40 tyś. Aby nie zawracać sobie głowy przed urlopem, informację o odmowie, do oddziału nie wysłała w poniedziałek-wtorek-środę-czwartek. Nie, ona wysłała to mailem w piątek po 15-tej. Tak, abyśmy my, jako klienci, nie mogli interweniowac przed jej wyjazdem.
Dopisała też w mailu, że przesłaliśmy jej stare zdjęcia. WTF? Zdjęcia prezentowały świeżo ulożone instalacje przed zakryciem ich tynkami.
A dzisiaj nikt w biurze analiz nie odbierał telefonów przez godzinę. Kasjerka zadzwoniła na inny numer, to nikomu nie chciało się naszą sprawą zająć.
Uznali, że nie mamy wykonanej instalacji elektrycznej (mimo zdjęć ułożonej instalacji przed tynkami), bo nie mamy założonych gniazdek elektrycznych na puszki. PRZED TYNKAMI?
Jakim trzeba być upośledzonym psychicznie by domagać się czegoś takiego?

Kiedy na miejscu z kasjerką zaczęliśmy sprawdzać co zostało wykonane wg. zdjęć i wpisów do dziennika 40 tyś znalazło się raz dwa. Sama kasjerka była zdziwiona jak w takiej sytuacji można było odmowić wyplaty transzy.

Do wykończenia domu (by oddać dokumenty u starosty) brakuje mi ok. 70 tyś. Transza miała wynieść 100 tyś.
Jak nie zrobię instalacji ogrzewania i ocieplenia, to świeżo położone tynki za 15 tyś po zimie trzeba będzie skuć.
A w listopadzie tego roku kończy mi się termin na wybudowanie domu. Mam opóźnienie ROK z powodu wcześniejszej odmowy wypłaty transzy (dokładnie taki sam scenariusz był) i teraz też za kilka dni stracę wykonawcę, który był zarezerwowany od wiosny. Czyli nie jestem w stanie skończyć budowy do listopada.

lęborczanka 04.08.2013. 21:45

Mam to samo,co demol

mms 29.05.2013. 11:26

millennium = masakra

napisał mms » 2013-05-09, 18:35
ja mam niestety podobne doświadczenia z tym bankiem, ale opisze nasze przejscia od początku..
postanowiłam wraz z męzem wziąć kredyt hipoteczny w millennium na dokończenie budowy naszego domku, który zaczelismy sami budowac bez zadnych kredytów ze srodków własnych. (budowa na poziomie 150 tys) chcieliśmy wziąć ok 120 tys na reszte. wszystko było w porządku na pierwszej i drugiej wizycie w oddziale bankowym, wszelkie dokumenty załatwiliśmy dosc szybko, biorąc pod uwage prace naszych urzędów:) decyzja kredytowa w 10 dni pozytywna, HURA - ale ..... no i własnie zaczęło sie, do uzyskania kredytu trzeba spełnic kilka warunków, które były moim zdaniem bezsensowne, poniewaz miałam dostarczyc dokumenty potwierdzające pisma, które dałam bankowi tydzien wczesniej ( ze napewno nic sie nie zmieniło- paranoja), ale ok. wypełnilismy wszystkie dodatkowe punkty, mamy czekac góra dwa dni na odpowiedz, mija tydzien i cisza. W koncu po tygodniu telefon z banku i informacja ze operat szacunkowy, który wczesniej był zatwierdzony i był ok nagle jest do poprawki, poniewaz wedlug pani analityk z wa-wy nie uda nam sie skonczyc domu za 120 tys. (dodam ze było zaznaczone ze system gospodarczy itp). Musimy wziąć conajmniej 160 tys kredytu albo wcale. Na szczęście mamy zdolność - zgadzamy sie i wypełniamy nowy wniosek. mamy znowu czekac 2-3 dni, mija znowu tydzień i nic. po dwóch tygodniach decyzja jest pozytywna ale kosztorys w operacie szacunkowym ( robionym drugi raz przez rzeczoznawce z listy banku) jest zle zrobiony_ZNOWU-tym razem jest za duzo -TO CHYBA JAKIS ZART z tym bankiem. Juz nie wiem co mam myslec! Robią z nas idiotów, doradcy w oddziale w banku nic nie wiedza i nie mają nic do powiedzenia, niby trzeba czekac, ale ile można czekac.

Martita 12.03.2013. 16:25

ja też jestem bardzo zawiedziona Milenium to brak poczucia odpopowiedzialności i naciąganie klientów na kooszty .dorzdca chandlowy złożył nasz wniosek o kredyt hipoteczny w grudniu a my z mężem wszystkie dokumęty w śierpniu 2013.Pani pośrednik getin banku zadzwoniła do nas w styczniu że decyzja jest pozytywna trzeba tylko zapłacić za rzeczoznawcę 800 zł. czekaliśmy na odpowiedz do dziś jest już połowa marca i się okazało że decyzja kredytowa jest przedawniona załamka poprstu nie wiem co dalej ,czy kiedyś ktoś miał taką sytuację z tym bankiem proszę o odpowiedz i pomoc.

Julka 05.03.2013. 20:18

Ja również bardzo sobie chwalę Millenium oddział w Olkuszu. Sprawna obsługa,informacja telefoniczna na każdym kroku itp. W ciągu 7 dni miałam pieniądze na koncie.

karina 21.02.2013. 17:51

ja zmęzem czekam na kredyt na dokończenie budowy domu od sierpnia 20012 dwa tygodnie temu dostaliśmy telefon z banku Milenium, że decyzja jest pozytywna tylko trzeba zapłacić 800 zł za wycene tej nieruchomości .Czy ktoś potrafi mi pomóc.Bank wkońcu wypłaci ten kredyt ,czy nie.Jak czytam te historie z bankiem to się przerażam

Piotr 29.01.2013. 10:44

Organizacja obsługi w tym banku jest poniżej jakiejkolwiek krytyki. Mam kredyt hipoteczny w tym banku od 4 lat i uważam, że kategoria klientów z kredytem hipotecznym to jest dla banku kategoria poza wszelkimi standardami.
W chwili obecnej jestem w trakcie załatwiania zmiany zabezpieczenia na kredycie, ponieważ zabezpieczenie kredytu było na 2 nieruchomościach, jedną z tych nieruchomości sprzedaję i chciałbym spłacić część kredytu wcześniej. Mam wrażenie że obsługa klienta w niczym się nie orientuje i nic nie może, jedyna osobą "kompetentną" i najwyższym guru, jest analityk, z którym nie można się osobiście komunikować, tylko i wyłącznie przez obsługę, która nie ma żadnych kompetencji - służy jedynie za pośrednika.
Tak więc nikomu nie polecam tego banku ze względu na złą organizację obsługi klientów, szczególnie tych z kredytem.
Dla banku klient z kredytem jest jeleniem a nie lojalnym klientem, ale z takimi standardami długo ten bank nie pociągnie.
Potwierdzam opinie innych osób, jeśli ktoś chce mieć spokojne nerwy niech szerokim łukiem omija ten bank. A jak ktoś lubi być sponiewierany to ...droga otwarta

Elżbieta 16.10.2012. 11:19

Beznadziejny bank i obsługa. Załatwiam sprawy po zmarłym mężu już od miesiąca i nie widać końca. Ciekawe czy naliczą sobie odsetki za nieterminową wypłatę, tak jak jest w umowie. Mam porównanie bo w innym banku taka samą sprawę załatwiłam w sposób kompetentny przez tydzień. Radzę sie zastanowić przy wyborze tego banku.

Kitka 14.06.2012. 22:22

Do Millennium zgłosiliśmy się z mężem po kredyt hipoteczny na budowę domu w RnS w wysokości 330 000 zł na 25 lat.
Najpierw panie milutkie, wszystko szybko, pięknie, ładnie. Małe schody zaczęły się jak składaliśmy potrzebne dokumenty do tego, aby dostać od nich ofertę. Pani przyjmująca od nas wniosek ślamazarna, bez przerwy chodziła się o coś pytać. Zapaliła mi się mała czerwona lampeczka, bo to w końcu instytucja zaufania publicznego ,więc sądziłam, że profesjonalizm to podstawowa cecha każdego banku, ale cóż...
Każą wypełniać kosztorys budowy, ale tak jest w każdym banku, ale oprócz tego zmuszają do wypełnienia kosztorysu wykończenia, który jest w zasadzie tym samym co kosztorys budowy, chyba tylko dwie pozycje się różniły z czego jedna nas nie dotyczyła i panie się upierały, ze mamy to wypełnić. Ręce mi opadły i oczywiście tego nie wypełniłam, bo nie wiem na jakiej podstawie miałam sobie dwa razy zrobić np przyłączenie gazowe bądź wodne...ale jak widać panie w banku są mądrzejsze...brak mi słów, miałam wrażenie, że one wprost nie znają tych wniosków i same nie wiedzą jakich bzdur wymagają.
Odpowiedź na wniosek dostaliśmy w zasadzie szybko, bo gdzieś po tygodniu, ale...musiałam się dopraszać o harmonogram spłaty, który dostałam po dwóch dniach, ale bez uwzględnienia rodziny na swoim...Oprócz tego analityk wymaga jak to już było wspomniane wcześniej dostarczenia dokumentów które są nie do dostarczenia. Wymyślił sobie, aby architekt koniecznie napisał aneks do projektu budowlanego ile jest łącznie powierzchni użytkowej ( pow uż jest w projekcie, ale nie w całości tylko oddzielnie parter i oddzielnie piętro, ale starczy dodać jedno do drugiego i w ten oto prosty sposób wychodzi powierzchnia łączna :)), najlepiej żeby im policzył ile będzie kosztować m2, jaką normę stosował w wyliczaniu pow uż i żebym zaniosła to do gminy i osoba która wydawała decyzję o pozwoleniu na budowę podstęplowała mi to.Kobitka od decyzji w gminie parsknęła śmiechem i powiedziała, że jej to nie dotyczy, jej to nie obchodzi jaka to norma i ile jest pow uż i ona tego nie podpisze, tym bardziej, że każdy aneks do projekty jest równoznaczny ze zmianą a to żadną zmianą nie jest. Nie omieszkałam skomentować tego wszystkiego bani z Millennium, że zostałam wyśmiana na co usłyszałam, że w takim razie mam napisać oświadczenie, że gmina odmówiła mi podpisania tego pisma. W międzyczasie podesłałam im ofertę z Pekao SA, bo marża była niższa. Na odpowiedź z MIllennium czekałam ze 3 dni. Zeszli z marży 1,19% do 1,05%, ale tylko na okres 3 lat a potem znowu powrót do 1,19%. Odpowiedź jak to u nich widać w zwyczaju znowu bez harmonogramu...
Bank Pekao zaoferował nam marżę 1,15% przez cały okres kredytowania.
Nie zdecydowaliśmy się na Millennium głównie po przeczytaniu negatywnych opinii na ich temat, które okazały się bardzo podobne do naszych odczuć.
Podsumowując:
-poczucie braku profesjonalizmu w tym banku
-podchodzą do wszystkiego mechanicznie, o wszystko trzeba się dopraszać
-odpowiedzi nie są natychmiastowe, kontakt tylko mailowy, bo swoich telefonów nigdzie nie podają a dzwonią z zastrzeżonego
-brak indywidualnego podejścia do klienta
-straszna papierologia, wymagają cudów a sami nie dają zupełnie nic od siebie
Główną przyczyną oprócz wyższej marży był chyba strach przed tym, że wejdziemy na minę, podpiszemy umowę a oni będą wymyślać ciągle jakieś nowe dokumenty do dostarczenia i będą robić pod górkę a my nie mamy na to ani czasu ani ochoty.

jak 12.06.2012. 17:17

Często narzekamy na to, jak długo bank "przerabia" nasze dokumenty w celu uzyskania kredytu. Ja mam gorzej. Brałem kredyt będąc w związku małżeńskim, czyli do swojego konta musiałem dopisać swoją ex. Prosto,łatwo i przyjemnie. Jeden mój podpis dane osoby dopisanej do konta i wszystko gra. Załatwienie wszystkich potrzebnych dokumentów, najczęściej na zasadzie- analityk życzy sobie...-przypominało poligonowy tor przeszkód w błocie. W końcu uzyskałem kredyt zaciągnięty w CHF. Spłacałem i spłacam nadal.Po 3 latach rozwód. No ale kredyt pozostał. Żadnej komunikacji opartej na zasadach logiki z bankiem. Na moje pytanie, czy mogę przewalutować kredyt-odpowiedź tak, ale z małżonką-odpowiedziałem, że jesteśmy po rozwodzie,. Kazano mi przynieść wyrok. Przyniosłem. Okazało się, że aby złożyć taką dyspozycje muszę to zrobić z ex-małżonką. Ok. Spłacałem nadal. Minęły kolejne 2 lata. Chciałem spłacić kredyt . Udałem się do placówki banku, gdzie miła pani, która wcześniej przeczołgała mnie w czasie załatwiania kredytu, odpowiedziała, że oczywiście mogę dokonać spłaty i zamknąć kredyt. Przelałem pieniądze na konto i pełen entuzjazmu udałem się do banku, gdzie ta sama miła pani stwierdziła, że musi być przy tym żona!? Na moje pytanie po co stwierdziła, że tak jest w regulaminie. Wówczas okazało się, że mam nieregulaminową żonę, czyli nową. No i ta sama pani, już nie tak miła po tym jak nie wytrzymałem i ja lekko zwymyślałem za brak kompetencji powiedziała ,że nie mogę jednak tego kredytu spłacić, bo nie jestem jestem właścicielem/jedynym/ mieszkania. Co prawda nie rozumiałem i nadal nie rozumiem co ma spłata kredytu do prawa własności, ale cóż nie jestem bankowcem wiec się nie znam. Dokonaliśmy podziału majątku. Mam prawo własności do mieszkania i nadal nie mogę spłacić pozostałej kwoty i zamknąć kredyt!!!!!
Potrzebna jest zgoda ex małżonki, która zgodziła się na odpisanie jej od kredytu. Zostało do spłaty 75ytś. zł Znowu musiałem latać jak idiota z papierami w zębach i od bankowego analityka uzyskałem odpowiedź, że nie mam zdolności kredytowej!??! Chciałbym go poznać by wiedzieć czy on ma jakiekolwiek zdolności intelektualne, ale nie chcą mi dać jego namiarów. Ten sam idiotyczny bank w dniu wczorajszym na podstawie identycznych papierów i danych, jakie otrzymał ów analityk wylicza mi zdolność kredytową na 390tysięcy!!!!
Zna ktoś klucz do ichniego rozumu?
Mnie po prostu opadają ręce. Wpłaty gotówkowej również nie chcą przyjąć! Co jest?
Kto chce mieć zszargane nerwy niech się u nich zadłuża. Kto ma choć odrobinę szacunku do siebie niech omija ten bank z daleka.

Ela 21.05.2012. 22:44

jestem klientka banku M od 2002 r i nasza wspopraca jest OK.
ale chciałam napisacc ze opinia napisana przez Demola jest jak powiesc sensacyjna z zajawkami horroru. pomimo ciezkich przejsc z bankiem to fajnie sie czytało, wrecz z zapartym tchem i oczekiwaniem na szczesliwe zakonczenie:)))))
pozdrawiam

<< Pierwszy < Poprzednia [1 / 5] Następna > Ostatni >>

Dodaj swoją opinie

* = wymagane pole

:

:


4 + 1 =

Banki :

Narzędzia:

Nowe opinie:

Nowe artykuły: