Kredyt Hipoteczny


ing bank

Cele kredytu hipotecznego ING Bank:

  • Zakup nowego mieszkania lub domu,
  • Zakup używanego mieszkania lub domu,
  • Budowa domu,
  • Remont domu lub mieszkania,
  • Zakup działki
  • Kredyt konsolidacyjny ING - spłata kredytów z innych banków (w tym kredytu hipotecznego)
  • Pożyczka hipoteczna ING - pieniądze na dowolny cel konsumpcyjny

Waluta kredytu:

PLN

Maksymalny okres kredytowania:

PLN: do 35 lat

Maksymalna wysokość kredytu :

do 80% wartości nieruchomości

http://www.forum-kredytowe.pl/f133/ing-bank-slaski-kredyt-hipoteczny-opinie-40546.html - ing kredyt hipoteczny opinie na forum

Oprocentowanie, prowizje, ubezpieczenia

Oprocentowanie - stopa referencyjna:

dla PLN: WIBOR 6M

Spłata kredytu:

Raty:

możliwość spłaty możliwa w ratach równych lub malejących

Karencja w spłacie kredytu:

do 24 miesięcy

Zdolność kredytowa w ING Bank Śląski

Akceptowane źródła dochodów przez ING:

Umowa o pracę: brana jest pod uwagę średnia za ostatnie 3 miesiące, na czas nieokreślony - staż min. 3 miesiące
Umowa na czas określony: jest akceptowana jeśli , staż wynosi minimum 6 miesięcy i okres obowiązywania umowy min. 12 miesięcy w przód
Umowa zlecenia/o dzieło: brana jest pod uwagę średnia za ostatnie 12 miesięcy;
Działalność gospodarcza: brana jest pod uwagę średnia za ostatnie 12 miesięcy

Możliwość łączenia dochodów z osobami trzecimi:

tak

Zaległości w BIK:

Bank akceptuje zaległości z zakresu 0-30 dni.

Kredyt Hipoteczny - ING - Koniecznie oceń ten KREDYT:

Wasza Ocena Kredytu:
3.55 na 5
7 głosów
1 2 3 4 5

Pytania i Opinie:

Anonymous 23.04.2012. 11:01

Witam,

Kredyt hipoteczny spłacam od roku. Otrzymałem go bardzo szybko, zgodnie z procedurami i wszystkimi formalnościami chyba wyrobiłem się w 3 tygodnie maksymalnie do miesiąca. Jak na moje wymagania bardzo dogodna umowa, wcześniejsze spłaty bez kar, wybrałem ofertę niższa marża rat malejących. Biuro obsługi działa bardzo dobrze i profesjonalnie, po drodze jedna reklamacja, która została pomyślnie załatwiona zgodnie z oczekiwaniami. Jedyne co mnie niepokoi to wzrost wartości rat co każde 6 miesięcy (wibor 6M). W związku z tym, ze raty miały maleć to maleją, ale co 6 miesięcy rata początkowa rośnie o około 30-40zł przy kredycie 120 tys. i patrząc na symulację rat na stronie internetowej ING to można się tylko niepokoić. Z dnia na dzień oprocentowanie jest co raz większe.

Anonim 03.04.2012. 17:41

wniosek składaliśmy za pośrednictwem Open Finance do 4 banków. Mimo nie za wysokich dochodów przyznali nam w każdym banku. ostatecznie wybraliśmy ING, wszystko zajęło nam około 2-3 miesiące. Ogólnie płacimy 1,5 roku i jest OK. Kredyt na 130 tys, 100 tys wkład własny. Faktycznie sporo zaniżyli wartość nieruchomości. Jedyny mankament to taki, ze co 6 m-cy podwyżka raty o jakieś 40 zł. (przez 1,5 roku rata wyższa o 120 zł). Koleżanka ma kredyt w tej samej wysokości w PKO BP, brany 2 m-ce wcześniej, a ratę ma zaledwie parę złoty większą...

anna 03.03.2012. 21:09

Witam wszystkich na tym forum. Jeśli chodzi o nas to decyzję otrzymaliśmy w 2 miesiące nawet bez problemów. Fajna umowa ("wakacje kredytowe", refinansowanie, przedłużenie okresu spłaty-w razie kłopotów), niska rata- niestety gdy zaczęły się kłopoty finansowe po utracie pracy piękne przestało być piękne. Pisaliśmy pisma, dzwoniliśmy nawet pojechaliśmy do ich oddziału do innego miasta. Na pisma odpisali że nic się nie da zrobić a jeśli chodzi o rozmowę to nagle okazało się że tu nie spotykają się z klientami i nikt osobiście z nami nie porozmawia. Stanęliśmy na nogi i zaczęliśmy nadpłacać a tu niespodzianka bank zażyczył sobie 50tyś jednorazowo. Znów pisaliśmy że taka kwota jest za duża itd ale raty będziemy płacić i kolejna niespodzianka bank wypowiedział umowę i oddał sprawę do komornika. Nie chcą rozmawiać i nie idą na rękę tak jak napisali w umowie - uważajcie tu trzeba tylko płacić kłopoty finansowe nawet chwilowe nie wchodzą w grę chyba że chcecie zostać bezdomni.

dorota 19.02.2012. 15:14

Nie masz racji Ing ma naprawdę bardzo dobra ofertę produktów hipotecznych, może trafiłeś na jakiegoś fatalnego doradcę...

klient ING 28.01.2012. 03:31

Zdecydowanie nie polecam, wręcz odradzam w 100 % z korzystania z usług tego Banku. Przechodząc do sedna :
- zarobki miesięczne wspólnie z małżonką na poziomie 20 tys. złotych
- złożony wniosek o pożyczkę hipoteczną na konsolidację 3 kredytów (z tego jeden samochodowy)
- wartość działki pod zabezpieczenie według wyceny ING 440 tys. złotych
- wnioskowany kredyt 320 tys. złotych
- zdolność kredytowa znacznie przewyższająca średnią wymaganą na taki kredyt.
I teraz zaczyna się cudowna bajka z ING, ilość zebranej dla nich dokumentacji przekraczała ilość stron jak w encyklopedii PWN , wniosek rozpatrywany 3 razy przez około 5 miesięcy, wiecznie należało donosić dokumenty, nawet te najbardziej bzdurne, zupełnie nie związane ze sprawą.
Konkluzja : bank naciąga nas na kredyt gotówkowy, obiecując, że miesiąc później przyzna pożyczkę hipoteczną i ten kredyt skonsoliduje z pozostałymi. Po kolejnym miesiącu wydawało się, że to sprawa formalna, wniosek ponownie uruchomiony. Odpowiedź ING - odmowa konsolidacji, domowa przyznania pożyczki hipotecznej. Konkluzja : zostaliśmy z kolejnym kredytem gotówkowym. Moje zdanie : nabici w butelkę na maksa.
Rada : uważaj na ING.
Co zrobić : pójść do PKO BP lub Getin banku.
To była nagroda od ING za obroty na koncie prywatnym około 300 tys. rocznie, oraz za obroty na koncie firmowym spółki (w naszych rękach pakiet 54 % udziałów) na kwotę około 10 mln złotych

Anna 19.01.2012. 11:16

Ja czekałam 7 dni na decyzję o przyznanie kredytu na budowę.

Maniek 15.01.2012. 09:31

Witam, odnośnie oczekiwania na rozpatrzenie wniosku to jest kwestia indywidualna. Na pewno zależy to od źródła z jakiego uzyskuje się dochód. W każdym banku będą prześwietlać w każdym możliwym stopniu osobę, która prowadzi działalność. Ja akurat miałem źródła z umowy o pracę na czas nieokreślony i duży wkład własny. Dlatego wniosek rozpatrzony został w jeden dzień.
Najwięcej zależy od doradcy.
Moja rada idziemy do największego oddziału w mieście, gdzie jest dział kredytów hipotecznych.
Nigdy do placówek osiedlowych !!! Sam byłem w kilku to masakra, każdy mówi co innego. Jeśli zadasz jakieś skomplikowanie pytanie to i tak dzwonią do oddziału głównego :)

Tak w ogóle obojętnie w jakim banku bierzesz kredyt to ZAWSZE czytaj umowę, bo ona będzie obowiązywała na kilkadziesiąt lat !!!
Zawsze możesz jej nie podpisać !!!!

zmb 04.01.2012. 23:22

Czytając niektóre komentarze -zwłasza ten gdzie wniosek rozpatrzono w 3 dni mam wrażenie, że komentarze takie piszą pracownicy, aby zrównoważyć złe komentarze, a z realiami nie ma to nic wspólnego. Jestem klientką tego banku ale podzielam i potwierdzam wszystkie negatywne komentarze. I oczywiście nie polecam tego banku.

Magda 01.01.2012. 16:39

Kredyt spłacam od 1,5 roku i nie mam żadnych większych problemów, za darmo nadpłacam, dobry kontakt z BOK, coraz więcej rzeczy da się załatwić na maila, np. skan polisy do kredytu, kredyt załatwiałam przez doradcę Open Finance, wydaje mi się że poszło sprawnie, po drodze była jedna reklamacja, rozpatrzona pozytywnie, jestem usatysfakcjonowana, bank spełnił moje żądania. Co do pracowników w oddziałach to rzeczywiście dużo niedouczonych, zero samodzielnego myślenia, jakby byli "z łapanki" ale proszę mi wierzyć, że na tym polu we wszystkich bankach jest tak samo. Karta i wypłaty ze wszystkich bankomatów oraz prowadzenie konta za darmo, to też duży plus, ogólnie jestem zadowolona z wyboru i polecam innym.

~~ 29.12.2011. 19:26

Nie składajcie wniosku do tego banku. Sztucznie zaniżają wartość nieruchomości, pomimo iz posiadają papiery potwierdzające wyższe kwoty. Zaniżają wkład własny, pomimo iż mają czarno na białym podane ile już włożono w inwestycję. Beznadziejny bank!!!!!

ewa 29.11.2011. 18:11

mam pytani czy jezeli mam kredy hipoteczny i mam problemy finansowe czy moge go zawiesic na 3 miesiace? prosze o odpowiedz

kate1804 25.11.2011. 08:32

ing polecam, obsługa rzetelna i miła, wniosek rozpatrzony w 3 dni pozytywnie, teraz czekam na podpisanie umowy,

Malwina 02.11.2011. 17:02

Witam czy moze mi ktos napisac czy jezeli mam teraz zwykla pozyczke ok. 10000 zl czy moge wziac kredyt hipoteczny i splaic czy najpierw musze splacic pozyczke zeby dostac kredyt hipoteczny??

Jolanta 01.11.2011. 16:00

złożyliśmy wioski do 4 banków. Ostatecznie na placu boju pozostał ING.Bierzemy kredyt w wysokości 120 tys zł na wykończeniówkę domu który już stoi wybudowany ze środków własnych na działce 3500 m2. Wniosek złożony prawie dwa miesiące temu i ciągle nic. Zabezpieczeniem kredytu jest wpis na hipotece tej właśnie nieruchomości. Oboje z mężem mamy stałe ponad średnią dochody i ciągle brak ostatecznej decyzji. W moje opinii wiele zależy od pracowników ale nadal my jako klienci traktowani jesteśmy jak zło konieczne i osoby wielce podejrzane. Mam wrażenie że prościej byłoby otrzymać kredyt na dziurę w ziemi.

Joanna 29.10.2011. 18:00

Na decyzję czekałam 2 m-ce. Na wstępie obliczono, że bez problemu mam zdolność kredytową. Złożyłam wniosek i tu zaczęły się problemy. Wymagano coraz to nowych zaświadczeń, jak się wcześniejsze przedawniły trzeba było dostarczać nowe. Musiałam zapłacić za dwie wyceny nieruchomości w tym banku. Na wszystko wydałam ok 1500zł, kupę czasu i nerwów. W ostateczności decyzja odmowna bo podobno mam niestabilność finansową na prowadzonej działalności gospodarczej. Czy nie mogli tego powiedzieć na wstępie tylko zwodzić klienta miesiącami. Przez oczekiwanie na ich decyzję przepadły mi ważności dwóch pozytywnych decyzji z innych banków.

Dodaj swoją opinie

* = wymagane pole

:

:


2 + 6 =

Banki :

Narzędzia:

Nowe opinie:

Nowe artykuły: