W tym roku koniec dopłat do kredytów hipotecznych „Rodzina na Swoim”

Banki udzielają znacznie mniej kredytów z dopłatami do odsetek – to skutek ubiegłorocznych zmian, ograniczających dostęp do tego programu, głównie przez niskie limity cen nieruchomości.

Jeśli jednak ktoś chce zaciągnąć kredyt z dopłatami, powinien zdecydowanie rozważyć, czy jest w stanie spełnić warunki dostępu do programu. Zaoszczędzić bowiem można nawet 80 tys. zł!

Faktem jest, że po zmianach nie jest wcale łatwo znaleźć nieruchomość spełniającą wymagania programu, zwłaszcza jeśli chcemy kupić mieszkanie na rynku wtórnym. Jednak preferencyjne kredyty nadal są znacznie tańsze niż zwykłe kredyty hipoteczne. Kilkadziesiąt tysięcy złotych to połowa odsetek, jakie państwo spłaca przez pierwszych osiem lat okresu kredytowania.

Niektórzy mogą liczyć nawet na nieco więcej niż połowę odsetek. Przepisy służące do wyliczania dopłat zakładają bowiem, że obecnie oprocentowanie kredytów hipotecznych wynosi 6,97 proc. Tymczasem na rynku można znaleźć oferty kredytów nieco poniżej 6 proc.

Ci, którzy myślą o kredycie z „Rodziną” muszą się jednak spieszyć – wnioski będą przyjmowane tylko do końca grudnia 2012 roku.

O kredyt z dopłatą mogą się ubiegać osoby w wieku nie przekraczającym 35 lat. Jeśli wniosek składa małżeństwo, tylko jedna osoba musi spełniać kryterium wieku. Cena kupowanego mieszkania nie może przekraczać ustalonych w limitów. W tym roku z programu mogą korzystać również single, ale pod warunkiem że mieszkanie, które chcą kupić, ma być ich pierwszą nieruchomością.


W tym roku koniec dopłat do kredytów hipotecznych „Rodzina na Swoim” - Hipoteka - Koniecznie oceń ten KREDYT:

Wasza Ocena Kredytu:
0 na 5
0 głosów
1 2 3 4 5

Pytania i Opinie:

Ten temat nie został jeszcze skomentowany

Dodaj swoją opinie

* = wymagane pole

:

:


6 + 7 =

Banki :

Narzędzia:

Nowe opinie:

Nowe artykuły: