Kredyt Hipoteczny


Cele kredytu hipotecznego GE Money Bank:

Waluta kredytu:

PLN, CHF, EUR, USD

Maksymalny okres kredytowania:

PLN: do 40 lat
CHF, EUR, USD: do 30 lat

Maksymalna wysokość kredytu :

PLN, CHF, EUR, USD: do 80% wartości nieruchomości (cele mieszkaniowe)

Oprocentowanie, prowizje, ubezpieczenia

Oprocentowanie - stopa referencyjna:

dla PLN: WIBOR 3M; dla EUR, CHF i USD: LIBOR 3M;

Spłata kredytu:

Raty:

możliwość spłaty możliwa w ratach równych lub malejących

Spread walutowy:

ok. 7%

Karencja w spłacie kredytu:

?

Zdolność kredytowa w GE Money Bank

Akceptowane źródła dochodów przez BGŻ:

Umowa o pracę: brana jest pod uwagę średnia za ostatnie 12 miesięcy; premie, i nadgodziny są sumowane i dzielone przez przepracowane miesiące; maksymalna przerwa w zatrudnieniu wynosi 3 miesiące
Umowa na czas określony: jest akceptowana jeśli trwa od minimum 3 miesięcy i jest zawarta na co najmniej 6 miesięcy do przodu (jednak nie może być to umowa na okres próbny)
Umowa zlecenia/o dzieło: brana jest pod uwagę średnia za ostatnie 12 miesięcy; ge money akceptuje oświadczenie klienta o kosztach uzyskania przychodu.
Działalność gospodarcza: brana jest pod uwagę średnia za ostatnie 12 miesięcy (wymagany czas prowadzenia działalności: min. 18 miesięcy)

Możliwość łączenia dochodów z osobami trzecimi:

tak

Akceptacja dochodów z zagranicy:

tak

Kredyt z dopłatami Państwa:

nie

Kredyt dla zawodów zaufania publicznego:

tak, podwyższone oprocentowanie, maks. do 60% wartości nieruchomości

Kredyt na oświadczenie:

tak, podwyższone oprocentowanie, maks. do 60% wartości nieruchomości

Zaległości w BIK:

Bank akceptuje akceptowane zaległości w spłatach pod warunkiem, że następuje po nich odpowiednio długi okres wzorowej spłaty zobowiązań:
  • zaległości z zakresu 30-90 dni akceptowane po 3-miesięcznym okresie wzorowej spłaty
  • zaległości z przedziału 90-180 dni akceptowane po 6-miesięcznym okresie wzorowej spłaty
  • zaległości powyżej 180 dni są akceptowane po 12-miesięcznym okresie wzorowej spłaty, pod warunkiem, że nie są to zaległości hipoteczne

Kredyt hipoteczny w GE Money Bank:

Zalety:

  • bardzo krótki czas rozpatrywania wniosku
  • uproszczone procedury dla wybranych zawodów

Wady:

  • bank wymaga prowadzenia działalności gospodarczej od co najmniej 24 miesięcy
  • bank bierze średnią dochodów z ostatnich 12 miesięcy – jako jeden z nielicznych
  • stosunkowo wysoki spreadKredyt Hipoteczny - GE Money Bank - Koniecznie oceń ten KREDYT:

Wasza Ocena Kredytu:
1 na 5
2 głosów
1 2 3 4 5

Pytania i Opinie:

Aga 01.07.2014. 00:10

Miałam ta samą sytuację co Pan powyzej kiedy zapytałam jak bedzie wyglądac ta oplata manipulacyjna przedstawiciel banku powiedział mi ,że moja oplata manipulacyjna po trzech latach bedzie jednorazowa i nie bedzie wynosila wiecej niz przy podpisaniu kredytu czyli 300-500zł ,a wynosi 1200CHF i niestety juz druga w drodze.

szerlock 27.02.2014. 12:37

na różnych forach ciężko doszukać się dobrych informacji o ich usługach, ale to chyba nie dziwne skoro i pracownicy na że nie mają łatwo

marta_pazio@yahoo.com 11.04.2012. 22:32

Witam,

Ja walczę z BPH o cofnięcie opłaty manipulacyjnej w wysokości - UWAGA - 4008 CHF! To jest kilkanaście tyś zł, które zostały mi doliczone do salda kredytu tylko dlatego, że w wyniku wzrostu kursu CHF wartość kredytu przewyższyła wartość nieruchomości. Bank jednak ani mnie nie poinformował o zbliżającej się opłacie (mogłabym zareagowac i nadpłacić) ani nie poprosił o przedstawienie dodatkowego zabezpieczenia.
Dziś napisałam pismo, zobaczymy.
Na pewno tego tak nie zostawię, nie będę harować na opłaty!
Pójdę do UOKiK i innych instytucji.
Jestem chętna na pozew zbiorowy.
Jeśli ktoś też - proszę o kontakt na marta_pazio@yahoo.com

xXx 27.12.2011. 09:34

Witam,
Czy udało się komuś wygrać sprawę o opłatę manipulacyjną? Czy znalazły by się osoby chętne do pozwu zbiorowego? Ta opłata znacząco podwyższa koszty kredytu i wydaje mi się, że musimy coś z tym zrobić.

budzik 06.10.2011. 18:37

mamy ten sam problem lecz na jakiej podstawie zlozyc wniosek do sadu?

MA 26.06.2011. 17:34

Do Lipy: czy udało Ci się wygrać z GE? Mam ten sam problem. Będę wdzięczna za informacje.

mALWINA 03.03.2011. 17:02

ja tez mam niestety ten zapis w umowie o opłacie manipulacyjnej Z tytułu przekroczenia dopuszczalnego wskaźnika obciążenia Nieruchomości Kredytem i opłata ta została mi wyliczona na kwotę prawie 3000 tyś...zgroza...mieszkanie jest wycenione ...po prostu żałośnie. Gdy brałam ten kredyt 3 lata temu Pan z banku tak nam to przedstawił , ze ta opłata w przyszłości nie jest realna do płacenia, bo na pewno mieszkanie będzie więcej warte...bzdura..będe sie odwoływac

małgoska 19.10.2010. 15:15

Nie wiem czy ktokolwiek z banku czyta te opinie o tym banku,ja niestety mam tez problem z tym bankiem od sierpnia probuje uzyskac od banku historie spłat kredytu ,nietety pracuja tam ludzie nie kapetentni,bo nie porafia napisac mi takiego papierka.Mimo iz zaznaczałam wielokrotnie,ze jest mi on niezbedny do sadu,nic sobie z tego nie robia ,ale gdybym opozniła sie ze spłata raty zaraz by naliczyli odsetki.

Lipa 27.12.2009. 12:12

Witam unikajcie tego banku GE Money Bank !!!!!!!!!!!

3 lata temu dostałem kredyt we CHF i to na korzystny oprocentowniu bo mocno negocjowałem ponieważ kredyt brałem na 500000PLN na 100% mieszkania 80m2. Teraz po trzech latach mam dopłacić 8.000PLN za zabezpieczenie kredytu ponieważ przy wysokim kursie CHF mam do spłacenia na dziń dzisiejszy przy dzisiejszym kursie CHF 600.000PLN. A bank wycenił nieruchomosć na 400.000PLN przez ich rzeczoznawcę śmiwch na sali. Mieszkam w najdroszej dzielnicy Wrocławia mieszkanie jest wykończone z garażem i tarasem zielonym 80m2 i basen na osiedlu strzeżonym zamkniętym rynkowa wartość minimum to 750.000PLN muszę walczyć z nimi w sądzie o te pieniądze nie poddaję się a oto zapis z umowy jak zobaczycie taki opis nie podpisujcie umowy z tym bankiem:

&2

Pkt. 4. Z tytułu przekroczenia dopuszczalnego wskaźnika obciążenia Nieruchomości Kredytem, Kredytobiorca zobowiązany jest do uiszczenia opłaty manipulacyjnej w wysokości 0,00 złotych polskich za okres pierwszych trzech lat istnienia ochrony ubezpieczeniowej. Kwota ta zostanie uiszczona najpóźniej przed wypłatą Kredytu na rachunek Banku o numerze .................prowadzony przez GE Money Bank S.A. W następujących latach, za każde trzy lata ochrony ubezpieczeniowej, opłata manipulacyjna będzie wynosiła 3,6% różnicy pomiędzy kwotą pozostającego do spłaty salda zadłużenia z tytułu kredytu, określoną na ostatni dzień mijającego 3-letniego okresu kredytowania,a 80% wartości nieruchomści bedącej zabezpieczeniem tegoż kredytu. Opłata manipulacyjna będzie odliczona do salda kredytu raz na trzy lata w Terminie Płatności odpowiadającym terminowi płatności pierwszej Raty po każdym kolejnym trzyletnim okresie kredytowania, przy czym pierwszy trzy letni okres liczony jest od dnia wypłaty przez Bank kredytu lub pierwszej transzy kredytu. Obowiązek zapłaty opłaty manipulacyjnej ustaje, gdy w dacie płatności opłaty manipulacyjnej saldo zadłużenia obniży się do kwoty niżej lub równej kwocie 400.000PLN.

TYPOWE ZŁODZIEJSTWO ZE STRONY GE MONEY BANK !!!!!!!!!!!!

Lipa

Albert 03.10.2009. 10:53

PYTANIE do wszystkich forumowiczów, którzy maja kredyt hipoteczny w EURO w GE Money. Na ten kwartał (od października 2009) nastąpiła zmian indeksu L3. Wczoraj dostałem listownie nową stope procentową 12,44% !!!!! Wzrosła z 6,57%. CZY KTOŚ MA PODOBNĄ SYTUACJĄ TAKIEGO DRAKOŃSKIEGO PODWYZSZENIA STOPY PROCENTOWEJ NA TEN KWARTAŁ?? CO O TYM MYŚLEĆ??

Aga 25.08.2009. 00:53

GE Money wprowadził niższe marże dla kredytów mieszkaniowych. Zmianie uległ również maksymalny poziom LTV, który w przypadku nieruchomości przeznaczonej na własne cele mieszkaniowe wynosi 80%. Przy zakupie nieruchomości nie na własne cele mieszkaniowe, przykładowo na cel inwestycyjny, maksymalny poziom LTV wynosi 70%.

aga 22.06.2009. 20:53

Nigdy tego banku!!!!
Póltora miesiąca temu złożyłam wniosek i komplet dokumentów dochody ok 10000 miesięcznie, kredyt na zakup domu i remont w CHF na 350000. OBIETNICE i NIC WIĘCEJ. zdolnośc jak najbardziej, dokumenty też po dwóch tygodnich decyzja- kredyt przyznany, ale jeszcze kilka świstków dosłać. Dosłałam w 24 godziny, w poniedziełek zdjęli warunki, w środę miała być umowa, ale we wtorek bank zdecydował się przysłać "FOTOINSPEKTORA". Pan zrobił zdjęcia, w czwartek informacja z banku że we wotrek będzie umowa. Na piątek mamy umówionego notariusza, zapłacilimy 10000 zadatku i dziś telefon z banku że kredytu nie dostaniemy na wybraną nieruchomość bo "jest trudnozbywalna i ma zły stan techniczny"- rzeczoznawca dom z działką wycenił na 450000. Wycenę bank dostał na początku ze zdjęciami, więc znał stan budynku i wartość. BRAK DECYZJI NA PIŚMIE O CZYMKOLIWEK, NIE MOZNA SIE NIC DOWIEDZIEC W BANKU BO OD TEGO SA DORADCY FINANSOWI, którzy na nic nie mają wpływu, są po prostu do przwożenia dokumentów od kilenta do banku i to w jedną stronę. Dwa tygodnie temu mieliśmy przyzanay kredyt i spełnialiśmy wszystkie warunki, dziś straciliśmy 10000 zadatku, mnustwo czasu, nerwów, łez, nie mamy domu ani kredytu i jutro musimy poinformować o tym osoby, które czekają już 2 miesiące, abyśmy mogli załatwić formalności. PO PROSTU OSZUŚCI, OBIECUJA, WODZA ZA NOS A Z UCZCIWEGO CZŁOWIEKA ROBIĄ OSZUSTA W OCZCH INNYCH (bo tak wypadniemy w oczach sprzedających). UNIKAĆ JAK TYLKO SIĘ DA. KREDYT TYLKO W BANKU W WASZYM MIEŚCIE, TAM GDZIE MOŻNA PÓJŚĆ DO DYREKTORA I SIĘ NORMALNIE SPYTAĆ CO SIĘ DZIEJE I UNIKAJCIE POŚREDNIKÓW OD KREDYTÓW oni nic nie mogą, tylko obiecywac

lili 18.06.2009. 22:05

w GE czekam ponad miesiąc na decyzję, doradca mało wie ,co się dzieje z wnioskiem,za długo, beznadzieja,

kathrina 22.04.2009. 00:32

Szkoda, ze nie udało nam się uzyskać pozwolenia na budowę latem i wziąć kredyt złotówkowy, bo teraz marże powalają na kolana. GE Money Bank zaproponował nam marżę w wysokości 5,78% dla PLN i 4,43% dla franków do tego jeszcze Wibor lub Libor Na ofertę Pekao SA czekam, PKO BP jeszcze przede mną, jakieś inne propozycje banków?

Piotrek 14.04.2009. 17:49

GE Bank udziela kredyt w następujących walutach: CHF, PLN, EUR i USD, jednak nie ma możliwości uzyskania kredytu w walucie obcej – kredyty denominowane są do PLN. Kredyt w GE jest korzystny przy kupnie nieruchomości z rynku wtórnego i pierwotnego. Pewne ograniczenia występują przy zakupie działki budowlanej. Przy budowie transze rozliczane są za pomocą zdjęć, a nie za pomocą faktur.

<< Pierwszy < Poprzednia [1 / 2] Następna > Ostatni >>

Dodaj swoją opinie

* = wymagane pole

:

:


2 + 6 =

Banki :

Narzędzia:

Nowe opinie:

Nowe artykuły: