Kredyt Hipoteczny


dnb nord

Cele kredytu hipotecznego w DNB NORD:

Kredyt Hipoteczny:
 • Zakup mieszkania lub domu wraz z garażem lub miejscem postojowym lub miejscem parkingowym
 • Zakup działki niezabudowanej mieszkaniowej lub działki z możliwością zabudowy mieszkaniowej
 • Remont, wyposażenie domu, mieszkania
 • Refinansowanie wniesionego przez Klienta wkładu własnego
 • Refinansowanie poniesionych przez Klienta kosztów w ostatnich 24 miesiącach na zakup/budowę przez Inwestora Zastępczego domu, mieszkania
 • Budowa lokalu mieszkalnego/domu jednorodzinnego przez Dewelopera lub Spółdzielnię mieszkaniową
 • Budowa, przedbudowa domu jednorodzinnego metodą gospodarczą
 • Zakup działki z rozpoczęta budową metodą gospodarczą i dokończenie inwestycji  
 • Możliwość uzyskania dodatkowych środków na dowolny cel
 • Kredyt konsolidacyjny DNB Nord - spłata zobowiązań finansowych w innych bankach
 • Pożyczka hipoteczna DNB Nord - pieniądze na dowolny cel konsumpcyjny

Waluta kredytu:

PLN, EUR

Maksymalny okres kredytowania:

do 45 lat

Maksymalna wysokość kredytu :

PLN: do 100% wartości nieruchomości
EUR: do 100% wartości nieruchomości
Nieruchomość mieszkalna stanowiąca przedmiot kredytowania oraz zabezpieczenia przeznaczona musi być na zaspokojenie potrzeb własnych Klientów.

Oprocentowanie, prowizje, ubezpieczenia

Oprocentowanie - stopa referencyjna:

dla PLN: WIBOR 3M; dla EUR: EURIBOR 3M;

Spłata kredytu:

Raty:

możliwość spłaty możliwa w ratach równych lub malejących

Zdolność kredytowa w DnB Nord

Akceptowane źródła dochodów:

Umowa o pracę: brana jest pod uwagę średnia za ostatnie 6 miesięcy ; umowa na czas określony musi być na 6 miesięcy wprzód, oraz 3 miesiące wstecz
Umowa zlecenia/o dzieło: brana jest pod uwagę średnia za ostatnie 12 miesięcy
Działalność gospodarcza: brana jest pod uwagę średnia za ostatnie 12 miesięcy (wymagany czas prowadzenia działalności: min. 12 miesięcy)

Akceptacja dochodów z zagranicy:

tak

Kredyt hipoteczny w DNB Nord:

Zalety:

 • brak prowizji za udzielenie kredytu, niskie marże

Wady:

 • wymagane wysokie dochody netto
 • wysokie minimalne kwoty kredytuKredyt Hipoteczny - DnB Nord - Koniecznie oceń ten KREDYT:

Wasza Ocena Kredytu:
0 na 5
0 głosów
1 2 3 4 5

Pytania i Opinie:

kiniaczek 23.12.2011. 14:57

SalmaXX,

sama korzystam z tego serwisu i wszystko przechodzi bardzo sprawnie. Co prawda musisz sie upewnic na ile dni przed musisz dokonac transakcji zeby otrzymac pieniadze na czas (ja wymienialam pieniadze nie na splate kredytu), ale ogolnie nie mialam z nimi zadnych problemow.

Marcin 22.12.2011. 09:09

Omijajcie ten bank z daleka. Nie polecam, odciągnęli wykonanie przelewu aż Euro spadło....

salmaXX 04.12.2011. 18:03

Witam,
Otrzymałem ostatnio kredyt ze spłatą w EUR w DNB Nord. Spread mi się bardzo niepodoba i chcę kupować walutę na własna ręke.
Sposób wymagający ruszenia tyłka jest taki, że kupujesz walutę z kantoru i zasilasz swój rachunek z którego automat pobiera raty.
Nie wiem czy taki post był już opisywany, ale szukam kantoru internetowego posiadającego konto bankowe własne w dnb nord. Przy transakcjach zakupu waluty powodem są oczywiście koszty przelewu oraz szybkość transmisji.
Jeżeli nie ma takiego kantoru z kontem w dnb to jaki jest polecany z uwagi na koszty, rzetelność i konkurencyjność oferty oraz cen?
Z góry dziękuje za odpowiedź.

Nika 23.11.2011. 08:38

Ten bank to jakiś koszmar. Niekompetentni analitycy (sama jestem analitykiem w innym banku i wstydziłabym sie zadawać pytania jakie oni zadają - świadczyły o braku podtsawowej wiedzy). Nie potrafią sobie poradzić z raportem z BIKu (dublują zobowiązania mimio że złożóne są wyjaśnienia wskazujace że nietóre wykazywane przez nich zobowiązania sa zdublowane). Poza tym dochodzi zwodzenie Klienta - obiecują coś we wstępnej decyzji a potem sie z tego wycofują mimo że uzupełnione dokumenty nie wniosły nic istotnego do sprawy. No i ciągłe odwlekanie decyzji w czasie. Od blisko miesiaca czekam na ostateczną decyzję.

ja--- 22.11.2011. 22:36

Omijajcie ten bank z daleka. Czekałam na ich decyzję ponad miesiąc i pomimo, że decyzja była pozytywna to dzisiaj się dowiedziałam, że nagle nie dostanę kredytu w euro (pomimo iż składałam wniosek w tej walucie i m-c temu było dostępne) tylko w złotówkach. Zmieniają zasady w trakcie gry!!!!!!!!!! Nie polecam.!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Antyfan DnBNORD 22.11.2011. 15:09

Wyrok Sądu Okręgowego w konsekwencji pozwu jaki złożył przeciwko mnie DNBNORD mówi m.in.:

Istotnie, powodowy bank [DnBNORD] dokonując wypłaty transzy kredytu na podstawie dyspozycji podpisanej przez jednego tylko członka zarządu, podczas gdy w spółce obowiązywała reprezentacja łączna, popełnił proceduralny błąd, który w konsekwencji doprowadził do ostrego konfliktu pomiędzy członkami zarządu spółki Zielona 1. Powyższe potwierdził swoimi zeznaniami świadek M.G. [były pracownik banku]"

"Powód [DnBNORD] będący instytucją zaufania publicznego zarządzającą pieniędzmi swoich klientów nie może pozostać anonimowy, a ponadto musi liczyć się z krytyką swoich poczynań"

"Pozwany [czyli ja] przedmiotową publikacją wytknął powodowemu bankowi [DnBNORD] istotny błąd, którego popełnienie doprowadziło do poważnych konsekwencji dla niego [czyli dla mnie]."

"Wobec tego, zdaniem Sądu, poczyniony przez pozwanego [przeze mnie] zarzut niewłaściwego postępowania powoda [DnBNORD] w prowadzonej przez niego działalności był uzasadniony (...)"

"Pozwany [czyli ja] korzystał z wolności słowa, przedstawiając swoją historię i podejmując zasadną krytykę poczynań powoda [DnBNORD], potężnej instytucji finansowej mającej troszczyć się o pieniądze swoich klientów, jednocześnie wskazując, jakie mogą być konsekwencje niespójnych wewnętrznych procedur bankowych."

Do pełnego wyroku ze stanowiskiem stron i uzasadnieniem odsyłam do pełnego dokumentu, który znajduje się na blogu:

http://wpadka-z-dnbnord.blogspot.com/

aga 20.10.2011. 17:04

Jestem bardzo zadowolona z obsługi i czasu załatwienia kredytu w DNB Nord. 15.09. podpisaliśmy z Mężem umowę przedwstępną na zakup mieszkania a dzisiaj (20.10.) wpłynęła już pierwsza transza na konto developera.
Obsługa bardzo profesjonalna - od razu gdy potrzeba było dostarczyć dodatkowe dokumenty, dostawaliśmy natychmiast telefon od doradcy. Doradca sam kontaktował się z developerem w celu dostarczenia odpowiednich dokumentów, nie zawracając nam głowy. ;)

Warunki bardzo dobre (zdecydowaliśmy się na kredyt indeksowany do EUR). Kredyt braliśmy w oddziale w Warszawie - może bardziej im zależy na obsłudze klienta? :| No i jednak kredyt był na dosyć wysoką kwotę co może miało wpływ na czas obsługi...

Niedoszły klient 19.10.2011. 16:29

Witam
Ino-linia oraz doradca u którego składałem wniosek podawali SPRZECZNE informacje z decyzją kredytową jaką uzyskałem. Przed złożeniem wniosku informowano mnie iż jest możliwość kredytowania 80% wartości z operatu na nawet 40 lat (chciałem na 30) a okazało się że można kredytować 80% ale wartości transakcyjnej na max 25 lat.

ODRADZAM

Iza 27.07.2011. 16:01

ja moze nie jako klient ale sprzedajaca nieruchomosc klientowi DnB NORD. Porazka ! Gdybym wiedziala, co to za bank powaznie rozpatrzylabym sprzedaz mieszkania osobie bioracej kredyt w tym banku. 3 mies czekania na decyzje banku (klient szybjko zlozyl dokumenty, bank dopiero po 1,5 mies zglosil sie do mnie w spr. wyceny). Do aktu stanelismy po 3,5 mies. Pierwsza transza trafila do mnie ostatniego dnia zadeklarowanego w akcie (po 13 dniach, przy czym akt notarialny zostal dostarczony w dniu jego zawarcia), druga platnosc jeszcze nie dotarla a termin uplywa jutro (kwity mazalne dostarczone 9 dni temu).
Kazdy normalny bank z jakim mialalm stycznosc np. Multibank, Pekao nie czekal do ostatniego dnia zapisanego w akcie.
Malo profesjonalne podejscie.
Skutecznie mnie odstrasza ten bank. Nie polecam !

lukiiiiiiiiiiiiiiiiiii 20.06.2011. 17:44

Wielkie obietnice przy składaniu wniosku a w rzeczywistości miesiącami czekasz aż jakaś piczka Łaskawie zweryfikuje twój wniosek. Mimo okazanego im zaświadczenia o zarobkach to oni maja go w dupie bo opierają się na pływie zarobków na konto a nie pomyślą, że można część dostawać do ręki. chyba że masz wolne cztery miesiące na weryfikację.

dxe 28.05.2011. 21:20

warunki ok, bank od wiosny trochę wyluzował, decyzja rzeczywiście 10 dni(chociaż obawiałam się jak poczytałam komentarze)...wybrałam euro marża 1,6..
jedyny mankament to spred walutowy (trudno)

Paulina 26.08.2010. 14:48

My czekamy na decyzję dnb nord od początku czerwca (dziś mamy 26 sierpnia). W miedzy czasie straciły aktualność przekazane bankowi dokumenty i musieliśmy je dostarczać ponownie, jak również podpisywać po raz drugi umowę rezerwacyjną ze sprzedawcą domu. Niestety nasze koszty nieudanej współpracy z dnb nord to nie tylko koszt kopii i pozyskania tych dokumentów, ale także zaliczka wpłacona sprzedawcy domu. Wstępnie dnb nord zadeklarował, że mamy zdolność kredytową, wiec zapłaciliśmy sprzedawcy pieniądze tytułem rezerwacji domu. Jednak dziś wygląda na to, że dnb nord nas zwodzi i nie dostaniemy kredytu, a pieniądze wpłacone tytułem rezerwacji przepadną.

Doradca DnB NORD Małopolska 08.05.2010. 19:11

wymagane dochody : to 4000,00 netto
DnB Nord kredytuje nieruchomości z terenu całej Polski -wymagany jest wkład własny 10%-30%

od 12-04-2010 decyzja kredytowa jest do 6 dni roboczych
Promocja marża 1,6% do 3 lat bez względu na kwotę kredytu (min 200 000,00)

DORADCA-MAŁOPOLSKA 06.05.2010. 20:35

Bank Dnb Nord poczynił duże zmiany o ostatnim okresie. Poza atrakcyjną ofertą znacznie skrócił się czas oczekiwania na decyzje.

Ulka 24.02.2010. 19:42

kkasia: to życzę powodzenia :) wiesz wstępna decyzja nie jest jeszcze wiążąca, wciąż możesz licytować warunki kredytowania z bankiem. Jeśli założysz u nich konto, bank będzie mógł w pewnym stopniu kontrolować Twoje przepływy pieniężne, a to dla Banku duży plus :) Swoją drogą szybko dostałaś decyzję, ja musiałam dłużej czekać, ale opłaciło się jak patrzę na to z perspektywy czasu

<< Pierwszy < Poprzednia [1 / 3] Następna > Ostatni >>

Dodaj swoją opinie

* = wymagane pole

:

:


4 + 9 =

Banki :

Narzędzia:

Nowe opinie:

Nowe artykuły: