Kredyt Hipoteczny


bank pocztowy

Cele kredytu hipotecznego w Banku Pocztowym:

  • budowę domu lub garażu lub realizację jej pewnego etapu, odbudowę, rozbudowę, nadbudowę, przebudowę, modernizację, adaptację, remont domu jednorodzinnego lub lokalu mieszkalnego w budynku wielorodzinnym,
  • zakup nowobudowanego domu lub lokalu mieszkalnego w budynku wielorodzinnym, garażu lub miejsca postojowego wznoszonego przez developera lub spółdzielnię mieszkaniową w celu sprzedaży obiektu mieszkaniowego indywidualnemu nabywcy, przydziału spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego w takim budynku lub prawa do domu jednorodzinnego w spółdzielni mieszkaniowej,
  • zakup domu jednorodzinnego, lokalu mieszkalnego lub garażu w budynku wielorodzinnym, spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego, prawa do domu jednorodzinnego w spółdzielni mieszkaniowej,
  • przekształcenie spółdzielczego lokatorskiego prawa do lokalu mieszkalnego na spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu mieszkalnego oraz przekształcenie spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego w prawo własności lokalu mieszkalnego, zakup mieszkania komunalnego lub zakładowego,
  • wykup mieszkania komunalnego od Gminy oraz remont tych mieszkań, zamiana domu lub lokalu mieszkalnego na inny dom lub lokal mieszkalny,
  • zakup działki budowlanej, zakup działki rekreacyjnej, zakup działki siedliskowej, zakup gruntu przeznaczonego na odrolnienie,
  • spłatę kredytu zaciągniętego na cele mieszkaniowe w innym banku lub BP S.A. zabezpieczonego hipoteką

Waluta kredytu:

PLN

Maksymalny okres kredytowania:

do 35 lat

Maksymalna wysokość kredytu :

PLN: do 90% wartości nieruchomości

Kredyt hipoteczny w Banku Pocztowym:

Zalety:

  • atrakcyjne oprocentowanie (jedna z najniższych marż na rynku)
  • Wcześniejsza spłata kredytu bez dodatkowych opłat

Wady:
Kredyt Hipoteczny - Bank Pocztowy - Koniecznie oceń ten KREDYT:

Wasza Ocena Kredytu:
3.6 na 5
5 głosów
1 2 3 4 5

Pytania i Opinie:

kito 08.03.2015. 19:01

Kredyt hipoteczny Rodzina na swoim w Banku Pocztowym dostaliśmy w kwietniu 2009 roku. Po batalii z dokumentacją i oczekiwaniu na decyzję kredytową. Podpisując umowę na kredyt byliśmy właścicielami mieszkania. W przygotowanej przez bank umowie był zapis, że w związku z tym, że jesteśmy właścicielami lokalu zobowiązujemy się w ciągu 6-ciu miesięcy zrzec prawa do lokalu. Złożyliśmy stosowne oświadczenie i otrzymaliśmy kredyt. Po 2-miesiącach od podpisania umowy sprzedaliśmy lokal mieszalny. Dwa dni temu otrzymaliśmy telefon z banku, że mamy oddać 30.000zł dopłat, które nam nie przysługiwały w związku z posiadanym lokalem. Czy jest ktoś, kto ma podobną sytuację?

łukasz 04.07.2014. 21:30

Mam w tym banku kredyt z dopłatami w ramach programu rodzina na swoim, spłacam go już trzy lata wczoraj dostałem smsa z banku ze na rachunku kredytu jest zaległość w kwocie 170 zł zadzwoniłem na info linie zapytać z czego ta zaległość wynika bo raty spłacam regularnie ale nikt mi nie potrafił wytłumaczyć skąd się wzięła otrzymałem tylko informacje ze mam dwa dni na wpłatę. wiec wpłaciłem kasę i wysłałem maila do centrali ze uregulowałem zaległość dziś zadzwonił do mnie konsultant z informacja ze on nie wie kto mi kazał zapłać 170 zł i dlaczego ale na moim koncie jest nadpłata o 470 zł i tez nie wiedział skąd się wzięła? Czy mi to ktoś k...a wytłumaczy? Każda ratę spłacam co do złotówki zgodnie z harmonogramem i mam najpierw dopłacić 170 zł a później mam zwrot 470 zł?

suuu 16.06.2013. 18:31

witam... na dzien dobry jestem bardzo rozczarowany i jutro mam zamiar iść do doradcy z tego banku i wyjasnic ta sprawe bo zalogowalem sie pierwszy raz na pocztowy24, patrze na harmonogram splat kredytu i rata jest 200zl wieksza od planowanej raty.470zl miesiecznie przez 8 lat przy kredycie 155 000tys. a wyglada to teraz tak pierwsza rata 748zl a pozniej 647zl.
ciekawy jestem co mi jutro powiedza....
chcialem jeszcze dodac ze jest to kredyt z programem Rodzina na Swoim

drwal 03.04.2013. 21:19

Trzymajcie sie z daleka od tej instytucji. Myslalem ze tylko ja mam jakiegos pecha i czekalem na decyzje 3 miesiace pomimo tego, ze na pierwszym spotkaniu mialem wszystkie dokumenty. Mam juz podpisana umowe u notariusza, mam juz hipoteke w ksiedze tylko jakos dziwnym trafem nie dostalem jeszcze pieniedzy. Kontaktu zero kontaktu termin zaplaty z aktu notarialnego minal. Z calego serca odradzam - nie wiem co mnie podkusilo zeby sie bratac z tym bankiem- lepiej zaplacic pare groszy wiecej i wspolpracowac z kims odpowiedzialnym kto jak mowi ze zadzwoni to tak bedzie a nie udaje ze nie wie o co chodzi przez tydzien i nie odbiera telefonow. Tyle nerwow juz stracilem, ze mam ochote przeniesc kradyt zanim jeszcze zdazyli go wyplacic. :(((((((((((

pionek 07.01.2013. 18:54

Nie polecam. Miałem podobne doświadczenia jak przedmówca. Dokumenty które w przypadku wniosku o zmianę warunków kredytu hipotecznego były według przyjmującej je Pani kompletne, po prawie 3 miesiącach, dziesiątkach maili i telefonów (żenada)okazały się niewystarczające.
W przypadku załatwiania kredytu, też przeżyłem koszmar szczególnie wtedy gdy przeczytałem dokładnie umowę, która znacznie odbiegała od wcześniejszych ustaleń o czym mnie nikt łaskawie wcześniej nie powiadomił.
Moje niemiłe doświadczenia związane były z pozoru "przemiłą" Panią zajmującą jedno z wyższych stanowisk na placówce we Włocławku.
No ale kto by się liczył z takimi pionkami jak my biedacy zaciągający kredyt hipoteczny...

Monika 22.05.2012. 15:39

Póki co niestety mamy same problemy. Wzięliśmy kredyt hipoteczny w rodzinie na swoim i przesłali harmonogram na papierze który zakładał raty o 700zł wyższe niż były ustalane i o których była mowa we wstępnych warunkach kredytu. Zgłosilismy to, mieli wystawić nowy harmonogram, przynajmniej on-line (podpięty do konta), ale oczywiście do tej pory tego nie ma...

JA 28.03.2012. 08:50

UWAŻAJCIE: Bank praktykuje wypełnianie wniosku do ksiąg wieczystych przez siebie. We wniosku robi elementarne błędy - przez co Sąd zwraca wniosek i procedura toczy się kolejny raz!!! Mało tego drugi wniosek też chciał wypełnić mi bank pocztowy i znowu były błędy!!!! WIADOMO, ŻE PóKI NIE MA UJAWNIONEJ HIPOTEKI BANK NALICZA WYŻSZE ODSETKI - jak dla mnie jest to działanie z premedytacją !!!!!! Na złożoną przeze mnie reklamację w sprawie - otrzymałam bezczelną odpowiedź, że to "wnioskodawca wypełnia wniosek".... OSZUKAŃCZA PRAKTZKA!!!! ...a moim głównym kryterium w wyborze banku było zaufanie do "poczciwej poczty"..... Teraz będę bacznie obserwować i czekać na każdą okazję by zmienić NIEUCZCIWCA na uczciwego.

do tego: raty jakie pokazano mi na wydruku - jak starałam się o kredyt były zupełnie inne niż te, które otrzymałam po otrzymaniu kredytu..... i nikt nie umie nic wytłumaczyć, a na infolinii niczego się nie dowiesz, bo "mają zastrzeżone" podawanie numerów do pracowników, którzy zajmują się konkretnymi tematami...... OBŁĘD!!!

Zirytowany 14.12.2011. 19:15

Bank masakra, jeżeli ktoś ma cierpliwosć czekać 2 miesiące na decyzję kredytową i miesiąc na wypłątę (ja tak czekałem przy niemal codziennych ponaglaniach tego mega opieszałego w działaniach banku) to niech próbuje, ale ja z tym bankiem więcej nie chcę mieć nic wspólnego.

Zniesmaczony 21.07.2011. 07:30

Jeśli chodzi o kredyt i spełnienie warunków do przyznania, nie jest żle procedury nie są zawiłe każdy powinien z tym poradzić. Jeśli chodzi chodzi o obsługę ze strony pracowników banku jest o wiele gorzej (chyba że mam pecha i trafiam na mało odpowiedzialne osoby).W celu wyjaśnienia,przed decyzją kredytową przynoszę dokument - doradca który prowadzi kredyt stwierdza że jest wystarczajacy do udzielenia kredytu. Przy podpisaniu umowy kredytowej ogląda go jeszcze raz i dalej twierdzi że jest wystarczający,trzeci raz ogląda przy uruchomieniu kredytu i jest wszystko w porządku.Co sie dzieje dalej ; na moje zapytanie dlaczego kredyt nie jest jeszcze uruchomiony twierdzi że, się pomylił, centrala wstrzymała bo dokument (oglądany trzy razy)jest nieodpowiedni, żeby otrzymać odpowiedni muszę czekać około dwóch tygodni,a na zapłatę za nieruchomoś tydzień.Pracownik banku cynicznie twierdzi ,że mamy problem.Nie wiem czy on ,ale ja na pewno.Jestem strasznie zawiedziony, nie rozumiem dlaczego Bank przez okres prawie dwóch miesięcy nie potrafi zweryfikowac prawidłowo dokumentów,w ostatniej chwili zmienia zdanie. Jak myśle to ewentualne koszty nie wywiązania sie z umowy notarialnej kupna domu będę musiał ponieść ja, nie bank.
Ps,
to jest pierwszy i ostatni produkt o który sie staram w Banku Pocztowym.

Ilona 13.09.2009. 01:10

Czy ktoś ma kredyt hipoteczny w tym banku.Co myślicie o nim.Czy warto brac w nim.Potrzebuję 100 000 zł

Woju 06.05.2009. 11:45

Bank Pocztowy zmienił wysokość opłat i prowizji w zakresie produktów hipotecznych. Nowa taryfa opłat i prowizji obowiązuje od 1 maja br.

Dodano opłatę w wysokości od 1% do 3,5% (min. 200 zł) za podwyższenie kwoty kredytu mieszkaniowego czy pożyczki hipotecznej, a wezwanie do dostarczenia dokumentów, zgodnie z umową kredytu czy pożyczki, wiąże się teraz z opłatą 50 zł. Ponadto nowa taryfa wprowadza opłaty za przeprowadzenie przez bank kontroli na terenie budowy przed wypłatą transzy kredytu, zmianę na życzenie klienta warunków umowy w takich elementach, jak zmiana harmonogramu, zmiana profilu spłaty, zmiana zabezpieczenia spłaty kredytu, wydłużenie lub skrócenie okresu kredytowania. Płatne będzie także zawarcie umowy ugody oraz wydanie zaświadczenia o spłacie kredytu czy pożyczki. Nowa Taryfa ujednolica ponadto wysokość prowizji pobieranej za prolongatę spłaty kredytu i pożyczki - wynosi ona obecnie 1,5 %, nie mniej niż 50 zł.

Dodaj swoją opinie

* = wymagane pole

:

:


7 + 8 =

Banki :

Narzędzia:

Nowe opinie:

Nowe artykuły: